verze pro tisk

Úsporné zavlažování trávníku

26. duben 2013

Při péči o trávník a rostliny na zahradě je velmi důležité dbát na to, aby měly dostatek vláhy. Zejména v letních měsících, kdy se teploty šplhají ke třiceti stupňům Celsia a srážky jsou minimální, trávník rychle usychá, což má za následek jeho žloutnutí. Aby se trávník po celé jaro a léto krásně zelenal, je nutné je pravidelně a přiměřeně zavlažovat. Pakliže ale před domem máte rozlehlejší trávník, není praktické neustále chodit s hadicí či konví s vodou, to byste se strašně nadřeli. Daleko efektivnějším způsobem je zavlažování trávníku pomocí automatického zavlažovacího systému.

Úspora času a energie

Zavlažovací systémy jsou dnes konstruovány tak, aby majitelům zahrad ušetřili co nejvíce času a námahy. Tím, že se dají naprogramovat, není zapotřebí se o zavlažování trávníku prakticky vůbec starat. Prostě jen zadáte údaje, kdy se má zavlažovací systém spouštět, napojíte jej na zdroj vody ( studnu, vodovodní řad, případně jiný zdroj) a máte vystaráno.

Nižší spotřeba vody při zavlažování trávníku

Automatické zavlažovací systémy jsou praktické nejen tím, že vám uspoří čas a námahu, neboť se již po zahradě nebudete muset neustále honit s konvemi či lítat s hadicí. Dokáží uspořit i významné množství vody. Díky tomu, že vodu pro zavlažování trávníku dávkují s maximální přesností dle potřeby, není spotřeba vody zbytečně velká. To v konečném důsledku znamená, že neplatíte tak vysoké účty za vodu, což je významné především tehdy, používáte-li vodu z běžného vodovodního řadu, která přeci jen v dnešní době není tak levná jako v minulosti.

Kdy se automatické zavlažovací systémy vyplatí

Úsporné zavlažování trávníku pomocí moderních automatických závlahových systémů se vyplatí tehdy, obhospodařujete-li větší zahrádku. Jestliže před domem máte jen úzký pruh trávy, pak je investice do zavlažovacího systému zbytečná, v tom případě si opravdu asi vystačíte s hadicí, kterou napojíte na vodovodní kohoutek. U prostornějších zahrad jsou však zavlažovací systémy s automatickým programováním opravdu velkými pomocníky.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!