verze pro tisk

Výběr travní sekačky

24. květen 2011

Na zahradě před domem musí každý majitel čas od času vzít do ruky sekačku a pokosit trávu, jinak by za pár týdnů zahrada vypadala notně zanedbaně a jen těžko bychom si dokázali představit, že bychom ve vysoké trávě odpočívali a užívali si volných chvilek s rodinou nebo přáteli.

První kroky při výběru sekačky

Při výběru sekačky na trávu v obchodě je nejprve nutné zjistit, v jakých podmínkách bude Vaše travní sekačka pracovat, tedy jaký druh trávy na ni čeká a jaké jsou překážky pro práci se sekačkou. V druhé řadě je určitě potřeba vzít v potaz přístup k elektrické energii tak, abychom nezvolili sekačku na trávu, která nám bude na zahradě či parcele vzhledem k nedostupnosti elektrické energie k ničemu.

Rotační sekačky

Existuje několik druhů sekaček na trávu. V první řadě se jedná o rotační sekačky, které jsou ve variantě benzínové i elektrické. Elektrické rotační sekačky se hodí spíše pro menší zahrady, mají navíc oproti benzínovým sekačkám nižší hlučností.

Strunové sekačky

Druhým typem jsou strunové sekačky, které se skvěle hodí zejména pro údržbu malých travnatých ploch, dají se s ní také dobře dokončovat práce na větší zahradě, kde jsme jinak použili jiný typ sekačky. Pokud zvolíme elektrickou variantu strunové sekačky, pak počítejme opět s nutností přívodu elektrické energie, zato se nám však tento druh sekačky odvděčí vyšším výkonem než benzínová strunová sekačka.

Vřetenové sekačky

Zmínit je určitě potřeba také vřetenové sekačky, které dokáží posekat i větší trávník, a to velmi důkladně a přesně. Vřetenové sekačky se vyznačují mimo jiné snadnou ovladatelností.

Ať už zvolíte jakýkoliv typ sekačky, s benzínovým pohonem či na elektřinu, pak přejeme, aby Váš trávník vypadala pokud možno přesně dle Vašich představ. A nezapomeňte, že sekání trávy je v první řadě zábavou, při které se dá i krásně odpočívat.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!